ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ ДЛЯ ІНШИХ

Відповіді

У кожному короткому ролику герої говорять про себе, про країну, про життя, страхи, сенси, пошуки, розчарування та головні відкриття

«Як — я не знаю, але часто думаю про мотивацію, що передує тим чи іншим вчинкам. Пояснити свою підлість чи продажність насправді можна завжди. Втомою, потребою, необхідністю. У нас постійно йде боротьба. Вибір завжди за нами».

Коментувати
«Але багато речей осідають у нас ще в дитинстві, коли ми ще не можемо їх критично осмислити, вибудувати до них дистанцію і, наприклад, сказати: «Я подумаю,  треба  мені мати дітей  чи ні». Адже однорічній  дівчинці вже дали в руки пупсика, щоб гратися в «доньки-матері». Це єдиний запропонований їй формат. Ближче до тридцяти років прийти, наприклад, до ідеї чайлдфрі — свідомої бездітності — не так і просто».
Коментувати
«…поки вони не доведуть протилежного ... Доброзичливий посил світу дає більше шансів отримати таку ж відповідь. У той же час я вважаю, що ніхто нікому нічого не винен ...».
Коментувати
«Іноді виникає таке відчуття, що він сам себе не контролює,  невідомо, що в ньому зараз заговорить. Цікава жива істота, яка може по-різному себе проявити. І зараз ми якраз живемо в такий час, який нас усіх розкриває».
Коментувати
«... обов'язок жінок обслуговувати інших людей, забезпечувати їхній комфорт, веде до того, що жінка починає нехтувати собою... Не слухати свої власні бажання, ігнорувати свої стремління... Що означає — не поважати себе».
Коментувати
«Так чи інакше ми самостверджуємося, випробовуємо себе перед іншими людьми. Але, думаю, інший світ поруч (при цьому я не наполягаю, що це має бути виключно гетеросексуальне партнерство) — це потреба знати, що є такий куточок, де тебе приймають, поважають і підтримують безумовно».
Коментувати
«…котрий спрямовується від тваринного до  божественного. Все залежить від того,як він пройде цей шлях…»
Коментувати
«Людина — так, істота соціальна. І важко було б жити, знаючи, що ти нікому з людей не потрібен. Що твої вчинки нікому не потрібні. Хоча б своїй сусідці по поверху…»
Коментувати
«Тепер носіями знань є дуже молоді люди. Знання стало іншим, воно не будується на життєвому досвіді. Тому логічно, що зараз є рух як проти сексизму (дискримінації за статевою ознакою), так і проти ейджизму (дискримінації  за віковою ознакою)…».
Коментувати
«Сучасна українська жінка — це хто? Це дружина олігарха  чи бабуся у волинському селі? І та,  й та  — сучасна українська жінка. Чи можемо ми якось їх узагальнити? Звести до якогось спільного знаменника, до якогось одного образу? Напевно, ні…».
Коментувати
«…Є безліч способів платити жінці менше, а навантажувати більше. Навіть на рівні приготування чаю колегам в обідню перерву та  миття посуду за ними. Не кажучи вже про те, що в суспільній свідомості саме на жінку лягає основний обов’язок із догляду за дітьми та їх виховання».
Коментувати
«Згодом я зрозуміла, що це дуже важливий навик. Якому, на жаль, дівчаток не вчать. Згода на прохання завжди означає взяти на себе зобов'язання. Відмова означає, що ти залишаєшся вільним від зобов'язань…».
Коментувати
«Завжди поважав у людях здатність розуміти тих, хто думає не так, як ти.. Коли ти приїжджаєш, наприклад, дуже далеко від Києва. Так, ти кандидат історичних наук. Так, ти прочитав лекцію. І раптом тобі людина ставить некоректне питання. Я повинен відповісти на будь-яке таке питання. Поважаючи кожну людину, яка прийшла, вислухала, а потім буде своїм голосом вирішувати долю країни на виборах».
Коментувати
«Формальні й дуже приємні для деяких жінок ритуали вкорінені у підсвідомість як ідея несамостійності та  залежності жінки, яка не в змозі про себе подбати і вимагає опіки…».
Коментувати
«Часто складається враження, що фемінізм — це рух, спрямований на те, щоб відібрати певні привілеї та права в чоловіків. Але привілеї для одних означають певні обмеження для інших. І якщо ми підтримуємо ідею гендерної рівності, в основі якої — повага до людей, незалежно від їхньої статі, рівні можливості та права, то це також означає неможливість пільг для котроїсь  зі сторін. У цьому суть».
Коментувати
«Важко визнати, що в нашому минулому бувало  насильство над жінками в сім’ях, не було контрацепції і, як наслідок, траплялися  дуже серйозні проблеми з репродуктивною сферою, були жахливі аборти й неможливість контролювати кількість дітей, висока смертність дітей… Було насильство над дітьми в сім’ях…».
Коментувати
«Коли я кажу, що батьки не повинні  накидати  дітям стереотипи про правильних хлопчиків у блакитних сорочечках та  дівчаток у рожевих сукенках, я маю на увазі, що вони повинні   думати про свою дитину насамперед як про людину, а не сприймати її з погляду стереотипів статі.. Сексуальність — категорія, що розвивається в іншому режимі, ніж суспільні відносини».
Коментувати
«Як і тисячі матерів, абсолютно не замислюючись  я сказала синові: «Не плач, козаче, отаманом будеш». Маленький хлопчик відповів мені крізь сльози: «Не хочу бути отаманом, хочу бути простим козаком». Для мене це було криком: мамо, дозволь мені бути просто людиною, якій боляче  і яка ці свої почуття має якось виявити».
Коментувати
«Я проходила нещодавно цікавий тренінг, де визначали тип людей за кольорами. Є люди «червоні» — лідери в усьому, «сині» — логічні й структуровані, «жовті» — орієнтовані на соціум, і «зелені» — люди, котрі прагнуть комфорту. Ми — різні».
Коментувати
«... Філософи шукають відповіді ... Але для мене людина -- це перш за все самостійна особистість. У прийнятті рішень по відношенню до чого завгодно ... Як прибирати, як суп варити ... Це не про виключно інтелектуальну працю. Це про все ...»
Коментувати