ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ ДЛЯ ІНШИХ

Відповіді

У кожному короткому ролику герої говорять про себе, про країну, про життя, страхи, сенси, пошуки, розчарування та головні відкриття

«Як — я не знаю, але часто думаю про мотивацію, що передує тим чи іншим вчинкам. Пояснити свою підлість чи продажність насправді можна завжди. Втомою, потребою, необхідністю. У нас постійно йде боротьба. Вибір завжди за нами».

Коментувати
«Але багато речей осідають у нас ще в дитинстві, коли ми ще не можемо їх критично осмислити, вибудувати до них дистанцію і, наприклад, сказати: «Я подумаю,  треба  мені мати дітей  чи ні». Адже однорічній  дівчинці вже дали в руки пупсика, щоб гратися в «доньки-матері». Це єдиний запропонований їй формат. Ближче до тридцяти років прийти, наприклад, до ідеї чайлдфрі — свідомої бездітності — не так і просто».
Коментувати
«…поки вони не доведуть протилежного ... Доброзичливий посил світу дає більше шансів отримати таку ж відповідь. У той же час я вважаю, що ніхто нікому нічого не винен ...».
Коментувати
«Іноді виникає таке відчуття, що він сам себе не контролює,  невідомо, що в ньому зараз заговорить. Цікава жива істота, яка може по-різному себе проявити. І зараз ми якраз живемо в такий час, який нас усіх розкриває».
Коментувати
«Люди є різні. Є озлоблені своєю бідністю ... Агресивні. Але більше людей хороших. Тих, хто розуміє твої проблеми і може прийти на допомогу. Незважаючи ні на що. Я впевнена в своєму чоловікові. Тому, що він для мене і друг, і чоловік ... моя підтримка у всьому. Ми, як одне ціле з ним».
Коментувати
«... обов'язок жінок обслуговувати інших людей, забезпечувати їхній комфорт, веде до того, що жінка починає нехтувати собою... Не слухати свої власні бажання, ігнорувати свої стремління... Що означає — не поважати себе».
Коментувати
«Так чи інакше ми самостверджуємося, випробовуємо себе перед іншими людьми. Але, думаю, інший світ поруч (при цьому я не наполягаю, що це має бути виключно гетеросексуальне партнерство) — це потреба знати, що є такий куточок, де тебе приймають, поважають і підтримують безумовно».
Коментувати
«…котрий спрямовується від тваринного до  божественного. Все залежить від того,як він пройде цей шлях…»
Коментувати
«Людина — так, істота соціальна. І важко було б жити, знаючи, що ти нікому з людей не потрібен. Що твої вчинки нікому не потрібні. Хоча б своїй сусідці по поверху…»
Коментувати
«Тепер носіями знань є дуже молоді люди. Знання стало іншим, воно не будується на життєвому досвіді. Тому логічно, що зараз є рух як проти сексизму (дискримінації за статевою ознакою), так і проти ейджизму (дискримінації  за віковою ознакою)…».
Коментувати
«Сучасна українська жінка — це хто? Це дружина олігарха  чи бабуся у волинському селі? І та,  й та  — сучасна українська жінка. Чи можемо ми якось їх узагальнити? Звести до якогось спільного знаменника, до якогось одного образу? Напевно, ні…».
Коментувати
«…Є безліч способів платити жінці менше, а навантажувати більше. Навіть на рівні приготування чаю колегам в обідню перерву та  миття посуду за ними. Не кажучи вже про те, що в суспільній свідомості саме на жінку лягає основний обов’язок із догляду за дітьми та їх виховання».
Коментувати
«Згодом я зрозуміла, що це дуже важливий навик. Якому, на жаль, дівчаток не вчать. Згода на прохання завжди означає взяти на себе зобов'язання. Відмова означає, що ти залишаєшся вільним від зобов'язань…».
Коментувати
«Завжди поважав у людях здатність розуміти тих, хто думає не так, як ти.. Коли ти приїжджаєш, наприклад, дуже далеко від Києва. Так, ти кандидат історичних наук. Так, ти прочитав лекцію. І раптом тобі людина ставить некоректне питання. Я повинен відповісти на будь-яке таке питання. Поважаючи кожну людину, яка прийшла, вислухала, а потім буде своїм голосом вирішувати долю країни на виборах».
Коментувати
«Формальні й дуже приємні для деяких жінок ритуали вкорінені у підсвідомість як ідея несамостійності та  залежності жінки, яка не в змозі про себе подбати і вимагає опіки…».
Коментувати
1 2