ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ ДЛЯ ІНШИХ

Відповіді

У кожному короткому ролику герої говорять про себе, про країну, про життя, страхи, сенси, пошуки, розчарування та головні відкриття

«…або -- "Ви журналіст чи патріот? Насправді у всіх спільнотах в Україні виникла така думка, що в умовах війни ви не можете про себе говорити нічого поганого. І якщо ви щось критикуєте, значить - працюєте на ворога. Але яку Україну ми тоді будуємо? Коли не розслідуємо злочину. Коли закриваємо очі на дикі випадки тортур. Чи не помічаємо розкрадання майна. Хіба це не робота на ворога? Ми просто будуємо іншу неоРоссію. "
Коментувати
"Сьогодні відбувається екзистенціальна боротьба добра зі злом. Зло хоче нас переконати, що ми повинні відповісти агресією на агресію. І я дуже боюся бути неадекватним. І якби переді мною зараз сидів солдат, який воював на сході, знаєте, я б не зміг філософствувати при ньому... Тому що коли ти наставляєш автомат і цілишся, ти не можеш собі сказати "Я люблю цю людину...". Однак для мене рятівною була думка одного учасника АТО на моєму семінарі..."
Коментувати
"…нарешті оголошують так звану оправку... Дверей в туалет немає.  Він стоїть з автоматом: "Оправляйся".  І я в цей момент собі сказав: вони мене не зможуть принизити. Вони можуть робити зі мною, що завгодно. Але я своєї гідності їм не віддам. І це було таке рятівне рішення, такий екран... Я потім був у різних ситуаціях. Коли догола роздягали, сміялися...Ні, у мене є моя гідність, і я її з вами не розміняю".
Коментувати
"... Люди, які просиділи кілька років у неймовірно важких умовах, не розуміючи, чи  взагалі вони житимуть ... після звільнення потрапляють в епіцентр уваги суспільства, журналістів ... У них намагаються розпитати все до найдрібніших подробиць. І одного разу я стала свідком, як хтось із журналістів із жалем вимовив: "Так що, вас там не катували? ..." Але навіть це -- хоч якась увага до їх проблем. Через деякий час -- настає тиша. Їх більше не бачать ... "
Коментувати
"... підпирати плечем громадські інституції повинні всі". Блискуче есе Євгена Сверстюка, в якому  він говорить про те, що завжди є люди, готові підставити руки. Тому що все розсипається і розбивається, коли не вистачає рук, котрі  всюди наводять лад.  В нормальному суспільстві таких людей називають добропорядними громадянами. А коли щось не в порядку зі здоров'ям суспільства - їх називають героями ".
Коментувати
«Насправді, я пішла зовсім не тому… І своїм дітям, напевно, я дала би більше свободи, аби уникнути такого роду штампів. Також  можна,помилитися,  обираючи професію заради якогось блага… В моєму випадку це, слава Богу, не спрацювало, але я знаю дуже багатьох людей, які потім були змушені переробляти свій вибір»
Коментувати
«Мама вчила мене любити людей. Я не відразу це оцінив. Бо в юностіз авжди видається, що чиясь мама краща, професійніша, мудріша…Ще щось… Юність дуже любить  ті порівняння і вона буває дуже егоїстичною. А потім в таборі я просто вжахався: як ти міг так ставитися?!...»
Коментувати
«На той час не можна було просто піти в магазин і купити, наприклад, Біблію чи Євангеліє. Але деякі наукові журнали друкували уривки. І ось один такий уривок я ще в школі випадково прочитав у журналі «Техника молодежи». Потім ще й ще. Якогось моменту раптом зрозумів: те, що фізика описує як загадку Всесвіту, має відгадку в бутті Бога».
Коментувати
«Все змінилося. Хтось сильніше, хтось менше. Хтось знаходиться в таких обставинах, що не може активніше проявити те, що з ним відбувається»
Коментувати
«Самодостатніх країн не існує. Ми живемо в глобальному світі. Ми всі залежні. Гадаєте, Америка менш залежна? У неї борг найбільший у світі. І це нормальний процес. Інша справа – яке місце ти в цьому займаєш? Наскільки працює твоя гідність?... Тому ми йдемо до більш здорових залежностей»
Коментувати
«Інша справа, що у нас буде не одна, а дві юрисдикції. Частина людей не буде об`єднуватися, а буде знаходитися в підпорядкуванні Московському патріархату. Мають право. Ми за це стояли и боролись…Взагалі Україна одна з найполіконфесійних держав»
Коментувати
«У численних справах щодо домашнього насильства або торгівлі людьми я відкрив шокуючий факт: людей не тримали вдома насильно. Людина роками перебувала в ситуації приниження, фізичних покарань, примусової праці ... на тій підставі, що їй просто сказали: "Сиди тут і не виходь!" ... Дітей потрібно виховувати так, щоб вони могли справлятися з такими ситуаціями, могли встати і вийти».
Коментувати
«Я, наприклад, можу опинитися перед спокусою дати або взяти хабар. Якщо я не втримався і вчинив так, то я став менш вільною людиною. Якщо зміг протистояти, — став більш вільною. Так само і в особистому житті. Грішу, — втрачаю частину своєї свободи. Якщо я завжди чиню, як велить совість, — стаю абсолютно вільною людиною. Якщо зловживаю, — і до в’язниці недалеко. Реальної чи психологічної, це в кого як складеться».
Коментувати
«... В моїй історії це дуже неоднозначне питання .... Мама ... В якісь певні моменти життя вона зробила мене дуже сильною людиною. Яким чином вона це зробила, я краще не буду уточнювати, але ... ті відносини, які у мене з нею були і є, навчили мене бути самостійною»
Коментувати
Тема: Росія
«Згадайте декабристів – що їх вело на Сенатську площу?... От Сенатська площа – це, так би мовити, Майдан того періоду…Якщо ти хочеш бравувати якось – звільни своїх кріпаків, але вони хотіли свободи для всіх…»
Коментувати
«Політики, які направляють ці вектори, так, від однієї залежності направляють нас до іншої. Їм так зручно. Для них не дуже принципово звідки брати гроші і кредити. Головне, щоб хтось давав ... Для мене ж головне, і взагалі мета революції і всіх цих років --це будівництво незалежної успішної країни. Без якихось великих векторів ».
Коментувати
«Для того, щоб наступна революція змусила суспільство на неї відповісти, вона не  має бути такою кривавою, якої я не хочу, яка  нас відкине дуже далеко назад»
Коментувати
Тема: Біль
«Він різний. Буває душевний, моральний, буває фізичний. Все залежить від того, як людина вміє з цим справитися і як уміє з цим жити…»
Коментувати
"Люди взагалі не бачать альтернативи. Тобто чотири мільйони населення готові до самосуду в будь-якій ситуації. Це величезна армія людей. Ці люди в розпачі. Це зворотний бік абсолютно не діючих правоохоронної і судової систем. Вони абсолютно беззахисні. І це потенційна кінетична енергія наступної революції "
Коментувати
«Тому ми також маємо давати шанс людям. Ми не повинні ні перед ким закривати двері і відбирати шанс для зміни. Саме тому церква проти страти. Як би жорстко система не обходилася з тими, хто потрапив до виправної установи, у них все одно залишається шанс почати нове життя. І це по-християнськи».
Коментувати
«Вони платять своїм болем, своєю безцінною жертвою за безвідповідальність мільйонів українців. Зараз все йде на виснаження ... Новини про нових загиблих --- вони такі ж жахливі, як і в 2014 році, як і під час Майдану ... Це ті ж самі смерті, обірвані життя, долі ... але ставлення більшості людей до цих втрат трохи інше ... »
Коментувати
«Але ця брехня не носить системного характеру. На ній як на основі не будується держава. І це також дає надію…»
Коментувати
«Ми всі народилися в крові. Так  відбувається. Як на індивідуальному рівні, так і на рівні нації»
Коментувати
Тема: Діти
«У мене додаткові навантаження – у мого старшого сина синдром дауна. Вже двадцять років він із зламаним хребтом. Лежачий. Кожен день починається  з нього. Я повинен встати, його перевернути… він учить мене любові…»
Коментувати
«... Розпочався мінометний обстріл, ми вибігли з приміщення, щоб подивитися, звідки обстрілюють. І один із підлеглих гукнув: «Сан Санич, туди не біжи, там небезпечно». Я розвертаюся, роблю п'ять кроків, і на те місце, куди я мав прибігти, прилетіла міна... Усвідомив усе тільки під вечір. Подякував  бійцю»
Коментувати
«Це позбавило б чиновника можливості приймати рішення і зобов’язало б виконувати інструкцію. Все. Жодних варіантів. Я взагалі проти якихось варіантів у держуправлінні. У приватному секторі — так. Там, де є ризик, де стартапи та інше».
Коментувати
«У тому варіанті, в якому це відбувається в Росії – не дай Бог. Ніякими благими намірами це неможливо виправдати»
Коментувати
«А в найчистіших та неймовірних людях обов”язковоє те, що краще хай ніколи не вспливе…»
Коментувати
«Я не вважаю, що все обов’язково визначене батьками та вихованням. Є фундаментальні речі, закладені в душі кожної людини. У цьому сенсі не можна говорити про детермінізм стосовно людської особистості. Якби людина визначалася тільки середовищем, вона б не була здатною його змінювати».
Коментувати
«... він був написаний через дуже великий біль. Це був концентрат, відповідь на те, що я тоді відчувала. Мій протест проти цього болю ... І коли він знайшов відгук у мільйонів людей в усьому світі, це не була для мене якась хвилина слави. Це було велике щастя --- дізнатися, що так багато людей відчувають те ж, що і я ... »
Коментувати
"…ні з квартирами... ні з хоромами в Межигір'ї, ні з порцеляновими і ще якимись багатствами... Стояти на боці добра-це велика розкіш. Часом із  --труднощами, часом – із небезпекою для життя..."
Коментувати
«Діти ж не вибирають, де жити і як. Вони жили, ходили до школи .... і тут "бах" ... вийшло так, що ти залишився на одному боці, а твої друзі - на іншому ... Ніхто тебе не питає, їхати тобі або залишатися ... . Про які порушення прав тут взагалі уже можна говорити ...»
Коментувати
«Навіть зараз ... хоч би як не хотілося казати, але сірник чиркнути на Балканах, — там усе почнеться по-новому...  У Придністров'ї — те ж саме ... »
Коментувати
«І для країни це - велика проблема. Яка показує, власне чому ці люди помилково з'явилися на чолі держави. Вони не мислять з точки зору користі для країни. Вони мислять з точки зору власних страхів. А розслідувати треба всі злочини. І розстріли на Майдані. І військові злочини на Донбасі. З двох боків. І корупцію у владі».
Коментувати
«В 2014-му здавалося, що це можливо і що це може відбутися швидко. Зараз я не знаю….  Ситуація дещо стабілізувалась. На нас зараз ніхто не нападає. І йти вперед – це фактично йти на мирне населення… »
Коментувати
«Але на  тому боці, як і на нашому, є будинки, в яких люди не живуть. Може, хтось не стримувався  й стріляв по них, але ми так ніколи не працювали... Ми чудово  розуміли, що там могли виявитися  якась бабуся чи дідусь... мирні жителі... в яких, можливо, тут син або внук... »
Коментувати
«Нічого не можна отримати просто так. І дуже важливо навчитися бачити цю ціну. Бути готовим заплатити цю ціну. За все. За відношення, за розвиток, за майбутнє, за дітей »
Коментувати
«... Від того як ти чініш, як ти думаєш, що ти відчуваєш ... Це все підконтрольне. Просто нужно Свідомо до цього ставити. Контролюваті собі. І тоді все чудесним способом змінюється вокруг тобі»
Коментувати
«Якщо ти вдарив, то тебе вдарять сильніше. Просто для того, щоб навчити. Я намагаюся не робити якихось недобрих вчинків. Намагаюся не заздрити людям, оскільки розумію, що кожен успіх коштує дорого. Не буває нічого на рівному місці, людина за все платить ... »
Коментувати
«Визнав реальність агресії і людських страждань. І у відповідь на це вирішив втрутитися в українську ситуацію всіляко, сприяв формуванню визнаної автокефальної церкви України. І через факт визнання реальності став затребуваний в Україні».
Коментувати
«Мені буде складно побачити, зрозуміти що ж відбувається в душі іншої людини, в його картині світу, якщо я не зроблю крок в цю картину, якщо я не стану частиною цієї картини…»
Коментувати
«...Та частина населення, яка була патріотичною, — вона стала ще більш патріотичною. Волонтери, журналісти, громадськість, бізнес, армія зуміли зупинити просування добре навченої й оснащеної армії»
Коментувати
«…для того, щоб не втратити  свободу... Гідність у тому, що вони хочуть жити у вільному світі … тобто вектор розвитку йде у світове співтовариство… не тільки в Європу…Європа – ця метафора…»
Коментувати
«Потрібно створити інформаційний портал з повною інформацією для мігрантів. Які ризики? Які правила поведінки? Які переваги? Яка зарплата? Люди часто їдуть,  не розуміючи, куди і на які умови».
Коментувати
«Тому що наше суспільство ще слабко чує… З моменту Празькой весни 68-го до Гавела минула певна  кількість років… Так, і ми ще маємо визрівати»
Коментувати
«Так, воно ще дуже слабке. У нього ще немає необхідних важелів впливу. Але я вважаю, що мине ще років зо два-три, і воно вже не дасть ділити бюджет так, як вони ділять. На місцевому рівні в тому числі. Бо одна річ — впливати на парламент, уряд і президента, і зовсім інша — на голову твоєї сільради».
Коментувати
"Державні інституції використовують ті маяки і обмеження, які народ не сприймає. Це досить фундаментально і зрозуміло для України. Для 80 відсотків українців  свобода -- головна цінність. Безумовно, якісь обмеження потрібні. Але у нас держава хоче контролювати абсолютно все. Вона втручається в науку, в культуру, в церкву ... Для західного суспільства - це нонсенс ".
Коментувати
«Є теорія поділу влади -- на законодавчу, виконавчу і судову. В Україні поділ номінальний. Незалежних судів ми так і не створили. Система може себе дієво показати тільки в разі наявності вироків щодо осіб з влади. Але таких вироків немає. Значить наші правоохоронна і судова системи – бутафорія».
Коментувати
Тема: Любов
«Розуміти, що ти без цієї людини не можеш жити. І річ не в тому, що він чи вона допоможуть тобі щось пережити, — абсолютно ні… Я не могла жити без своєї мами. Коли її не стало, це було щось страшне для мене. Я не знаю, як взагалі залишилася на цьому світі… Правда. Я не можу уявити собі свого життя без свого чоловіка…»
Коментувати
«Це діти і з сімей переселенців, і з сімей військових. У яких батько  «одного прекрасного дня» вийшов з дому і не повернувся ... Це трагедія дитинства також пов'язана з війною, навіть якщо дитина ніколи не чула автоматної черги».
Коментувати
1 2 7