ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ ДЛЯ ІНШИХ

Відповіді

У кожному короткому ролику герої говорять про себе, про країну, про життя, страхи, сенси, пошуки, розчарування та головні відкриття

Повна відео-версія інтерв'ю
Коментувати
«Я, як і більшість українців, звертаюся до церковних справ, коли треба хрестити дитину, поховати когось з близьких, поставити свічку за здоров’я. Умовно я вірю в Бога, оскільки я до нього час від часу звертаюся. Так, мені хочеться, щоб була якась вічна істина, до якої можна апелювати. Тобто сказати: «Нехай тебе Бог береже...»
Коментувати
«Мені буде складно побачити, зрозуміти що ж відбувається в душі іншої людини, в його картині світу, якщо я не зроблю крок в цю картину, якщо я не стану частиною цієї картини…»
Коментувати
«Я вірю в Бога і в якісь основні загальнолюдські речі. У те, що родина важлива... Але, з іншого боку, всі ці галицькі штуки так довго на мене тиснули, що зараз я хочу від них трохи відійти. Я надто багато комплексувала й переживала, що щось роблю неправильно стосовно людей, сім’ї».
Коментувати
«До всіх цих подій я ходила до церкви тільки на Великдень. Освятити пасочку. А зараз ходжу часто. Я точно ще мало розумію, як на цьому рівні все працює. Але я там знайшла підтримку. Так вийшло, що на території ліцею, де вчився Богдан, є храм. І його настоятель завжди благословляв хлопців. Тому я пішла саме туди».
Коментувати
«Релігійна віра – це коли людина повертається до  таємниці  та бажає таємницю  зрозуміти, вступити з нею в діалог. Так, ця віра присутня і в мені в тому числі… »
Коментувати
«Мене лякає сконцентрована ненависть, яку я бачу в соціальних мережах, в якихось діях, в поясненнях, чому має відбуватися так, а не інакше ... Мені хочеться нагадати слова політичного в'язня Росії Миколи Карпюка: "Все, що ми робимо, ми повинні робити через любов "
Коментувати
«Я віруюча людина. І до травми, і зараз.  Бо мені дуже пощастило, що я вижила. І в цьому зіграло роль багато чинників. От якби хоч один елемент із цього ланцюжка випав, сталося б  найгірше… Була зачеплена гілка сонної артерії, і важливими були секунди. Куля пройшла навиліт у сантиметрі від самої артерії».
Коментувати
«Я досить комфортно почуваюся і в православній церкві, і в синагозі, і в католичному храмі. Ще комфортніше я почуваюся… вдома. Мені простіше спілкуватися в собі»
Коментувати
«Насправді, великих розбіжностей між християнськими цінностями, моральними основами і теорією прав людини, свободи вибору, гендерної рівності немає. Я, звісно, не теолог  і, мабуть, не компетентна розмірковувати про Бога. Але ключова християнська цінність — це любов, спрямована на іншу людину. Любов — як прийняття, не осуд».
Коментувати
«Чим ближче людина підходить до Бога, тим далі Бог опиняється від неї. Ось тобі здається, що треба ще трохи постаратися, напружити весь свій інтелект, стати надлюдиною, — і відповіді в тебе в кишені. Але це ілюзія…».
Коментувати
"…Це відчуття присутності руки, яка тобі завжди допомагає. В таборі з`явилося це почуття... Коли виконується обіцянка, і Господь приходить до тих, хто несправедливо засуджений. І це відчуття,  що ти не один,, саме в камері-одиночці було найгострішим... Я дивився на планету... на те,, що там відбувається... і був Бог, і я... Тут у мене нажаль вже такого гострого відчуття немає"
Коментувати

«Так, звичайно. Коли ми потрапили під обстріл уже в АТО, коли їхали на білому мікроавтобусі по чистому полю, і в нас прицільно стріляв танк… Я пам’ятаю, що в якийсь момент почала молитися, за що почула шикання водія. Але його можна зрозуміти, він мав зосередитися…».

Коментувати
«Я не розумію, чому церков так багато. Чому Бог розмовляє в різних церквах по-різному… Мені здається, все відбувається не так прямолінійно. Такого безпосереднього зв’язку, коли ти сьогодні вчинив підло, а завтра тебе покарають, немає. Але, гадаю, врешті-решт абсолютно за все доводиться платити. І за гріхи, і за подарунки, до речі, теж».
Коментувати
«Є вчитель, -- буддистський учитель, якому я довіряю. Швидше, навіть, мова йде про довіру. Так, я довіряю цьому вченню. Так, - я не християнка. Хоча з великою повагою ставлюся до всіх релігій».
Коментувати
1 2