Взувши тапочки й вільно розташувавшись на домашньому дивані з кнопкою у відкритий віртуальний світ, ми не замислюємося про можливі каверзи, які він нам готує. Та ми взагалі не помітили, як опинилися в найавторитарнішій із можливих точок, колись описаній Орвеллом. Тільки замість портрета Великого брата на стіні в нас у руках маленький улюблений девайс, що спостерігає за нами не менш пильно.
Чи можна захиститися від технологій, які роблять нас і цілі держави дедалі прозорішими? Як заховатися від прогресу, що подарував нам як теплі розслаблюючі ванни в соціальних мережах, так і хакерські атаки на інформаційні системи держав та корпорацій? Як не впійматися на вудку перших, куди ми роками добровільно зливаємо дані про себе, і захиститися від других, що безцеремонно зламують наші таємниці? Як поводитися в цьому світі людині й державі, щоб не стати інструментом у чужих руках?
Відповіді на ці та інші питання в Міжнародний день захисту інформації ми шукали з експертом з кібербезпеки, співзасновником компанії Haсken і Школи «білих» хакерів Єгором Аушевим.
Інна Ведернікова
Друковану версію інтерв’ю читайте тут: читати >>>