ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ ДЛЯ ІНШИХ

Взувши тапочки й вільно розташувавшись на домашньому дивані з кнопкою у відкритий віртуальний світ, ми не замислюємося про можливі каверзи, які він нам готує. Та ми взагалі не помітили, як опинилися в найавторитарнішій із можливих точок, колись описаній Орвеллом. Тільки замість портрета Великого брата на стіні в нас у руках маленький улюблений девайс, що спостерігає за нами не менш пильно.

Чи можна захиститися від технологій, які роблять нас і цілі держави дедалі прозорішими? Як заховатися від прогресу, що подарував нам як теплі розслаблюючі ванни в соціальних мережах, так і хакерські атаки на інформаційні системи держав та корпорацій? Як не впійматися на вудку перших, куди ми роками добровільно зливаємо дані про себе, і захиститися від других, що безцеремонно зламують наші таємниці? Як поводитися в цьому світі людині й державі, щоб не стати інструментом у чужих руках?

Відповіді на ці та інші питання в Міжнародний день захисту інформації ми шукали  з експертом з кібербезпеки, співзасновником компанії Haсken і Школи «білих» хакерів Єгором Аушевим.

Інна Ведернікова

Друковану версію інтерв’ю читайте тут: читати >>>

Повна відео-версія
Коментувати
«Параметрів нагромаджуваної інформації ставатиме дедалі більше, як і таргетованих доріжок до кожного з нас»
Коментувати
«Сьогодні діти спокійно за 100–200 гривень, можуть купити наркотики. Дванадцятирічні  діти з передозами потрапляють у лікарню»
Коментувати
"Спочатку була цікава ідея створити окремий кіберцентр на базі Укроборонпрому. На сьогодні в Україні є один державний кіберцентр CERT-UA, який захищає всю державну інфраструктуру".
Коментувати
«В нас усе давно застаріло. Підходи, стандарти… держава підходить до цієї теми за абсолютно залишковим принципом».
Коментувати
«Потрібна  офіційна державна експертна рада, до якої входитимуть, зокрема, й спеціалісти приватного сектору, через яких тестуватимуться ідеї та пропозиції із кібербезпеки» .
Коментувати